VANLI JUDOCULAR YİNE GÖĞÜS KABARTTILAR.

  Türkiye Judo Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan ve Ankara’da yapılan Büyükler, Gençler ve Ümitler Judo Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo takımı sporcuları farklı kilo ve kategorilerde 4 Birincilik, 3 İkincilik ve 3 Üçüncülük olmak üzere toplamda 10 farklı madalya ile Van’ın adını başarı kürsüsünde en iyi şekilde temsil ettiler.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜ ÖZDEMİR’DEN HALKOYUNLARI EĞİTMENLERİNE TEŞEKKÜR

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında 100 kız öğrencinin sergilediği gösterinin mimarları halkoyunları eğitmenlerini ağırladı.

  Haberi Oku

  VAN GSB YURTLARI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yurtlarında eğitim öğretim yılı öncesi hazırlıklar tamamlanarak, yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirildi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR KURSLARI İSTİHDAMA KATKI SUNUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen EYS projesi kapsamında yüzlerce antrenöre iş alanı oluşturulurken, binlerce sporcuda projeden faydalanıyor.

  Haberi Oku

  VANLI ATLET MAHSUN DEĞER’İN YER ALDIĞI MİLLİ TAKIM DÜNYA ŞAMPİYONU

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan 29 Temmuz ile 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında Çin'in Chengdu şehrinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları 21km yarı maraton takımında yer alan; Van’lı Atlet Mahsun Değer’inde yer aldığı Atletizm Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  ARTVİN’DEN GELEN 40 ÖĞRENCİ VANI GEZECEK.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Anadoluyuz Biz Projesi" kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, Artvin’den gelen 40 öğrenci 4 gün boyunca Van'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezecekler.

  Haberi Oku

  VAN GÖLÜ KIYISINDA 5000 GENÇ KAMP YAPACAK

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğiyle başlatılan ve 17-25 yaş arasında olan 5 bin gencin faydalanacağı gençlik kampları başladı. Van Gölü kıyısında toplamda 25 ayrı kamp düzenlenecek.

  Haberi Oku

  HİKMETHANE KAMPI DEVAM EDİYOR.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve büyük projelerden biri olan ‘Hikmethane’ projesi başarılı bir şekilde devam ediyor.

  Haberi Oku

  BOKSÖRLERİMİZ ANTRENÖRLERİ İLE BİRLİKTE GÖĞÜS KABARTTILAR

  Türkiye Boks Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan ve 28 Mayıs-07 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da yapılan Yıldızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında Van’ı temsil eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boks sporcularından Şehzade Zengin 46 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, Kardelen Çoban ise 54 kiloda Türkiye İkincisi olmayı başardı.

  Haberi Oku

  KULÜPLER ARASI HALKOYUNLARI YARIŞMASI SONA ERDİ

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen 'Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması' sona erdi.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLERİMİZ BİTLİS VE AHLAT’IN TARİHİ MEKANLARINI GEZDİ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yurtta kalan yaklaşık 150 öğrenci için Bitlis ve Ahlat ilçesindeki doğal güzellikleri ile tarihi mekânlara gezi programı düzenledi.

  Haberi Oku

  KARABÜKTEN VANA TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

  21-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında tarihleri arasında Karabük’te düzenlenen Okul Sporları Boks A Gençler Türkiye Şampiyonasına katılan; Van’lı genç boksörlerimiz zorlu ve çekişmeli müsabakalar sonucunda 1 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Türkiye İkinciliği ve 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başardılar.

  Haberi Oku

  DEMİR YUMRUKLU ŞAMPİYONLARDAN İL MÜDÜRÜ ARİF ÖZSOY’A ZİYARET

  Türkiye Boks Federasyonu tarafından Muğla'da yapılan Türkiye Genç Erkekler ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasında, Van’ı temsil eden ve farklı kategorilerde 2 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye ikinciliği madalyası kazanarak, Van'a dönen boksörler şampiyonluk mutluluklarını, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile paylaştılar.

  Haberi Oku

  VANDA 9 GENÇLİK MERKEZİ GENÇLERİN HİZMETİNE AÇILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen ve ilçe belediyeleri tarafından yapımı tamamlanan Başkale, Saray, Çatak, Çaldıran, Edremit, Gevaş, Gürpınar, Muradiye ve Van Gölü Gençlik Merkezi ile birlikte; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüs alanı içerisinde bulunan kız ve erkek öğrenci yurtlarındaki 5 adet genç ofis ve has odalar ile birlikte Muradiye Genç Ofisin ise yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

  Haberi Oku

  POLİSLİK HAYALİ OLAN GENÇLERE ÜCRETSİZ POMEM KURSU

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gevaş, Özalp, Gürpınar, Edremit, ve İpekyolu ilçe müdürlükleri organizasyonluğunda Polis Özel Harekât (PÖH), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) okullarına hazırlanan gençlere yönelik ücretsiz kurslar devam ediyor.

  Haberi Oku

  VAN YYÜ GENÇ OFİS KABINA SIĞMIYOR.

  İl Müdürlüğü'müze bağlı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi yerleşkesinde hizmet veren YYÜ Genç Ofisimiz çalışmalarına devam ediyor.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER