Gençlik ve Spor Bakanlığı, Okul Sporları Dairesi Başkanlığı tarafından 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında 21-24 Mart 2024 tarihleri arasında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Van, Mardin, Muş, Rize ve Hakkari illerinden 89 erkek ve 84 bayan toplamda 173 sporcu, antrenör ve idarecinin katılım sağladığı Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Grup Müsabakaları Nur Tatar Spor Salonunda oynanan final maçlarının ardından düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Okul Sporları Gençler Bilek Güreşi Grup Müsabakaları açılış seremonisi, Nur Tatar Spor Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. 21 Mart Perşembe günü yapılan teknik toplantının ardından 22 Mart Cuma günü başlayan bilek güreşi grup müsabakaları çekişmeli geçen mücadeleler ile tamamlandı.

Müsabakalara katılım sağlayan tüm sporcu, antrenör ve hakemlere başarılar dileyen, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında okul sporları birimimizin ev sahipliğini yaptığı okullar arası bilek güreşi grup müsabakaları 13 ilden toplam 173 sporcu ve antrenörümüzün katılımıyla sona erdi. Bu duygu ve düşüncelerle kıyasıya mücadelelerin yaşandığı müsabakalarda sağ ve sol kolda sıkletlerinde dereceye girerek isimlerini Türkiye Şampiyonasına yazdırmaya hak kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, kendilerine şimdiden başarılar diliyor, bu müsabakaların gerçekleşmesinde emeği geçen başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere, il temsilciliğimize ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara başarı belgeleri ve madalyaları Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Spor Hizmetleri Müdürü, Bilek Güreşi İl Temsilcisi ve Okul Sporları Koordinatörü ve hakemler tarafından