VANDA YAPILAN BİLEK GÜREŞİ MÜSABAKALARI NEFESLERİ KESTİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Okul Sporları Dairesi Başkanlığı tarafından 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında 21-24 Mart 2024 tarihleri arasında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde 13 ilden toplam 173 sporcu mücadele etti.

  Haberi Oku

  OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2023-2024 Faaliyet Programında yer alan 18 ve 19 Mart 2024 tarihleri arasında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen Okul Sporları Halkoyunları İl Birinciliği yarışmaları sona erdi.

  Haberi Oku

  OKUL SPORLARI JUDO GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2023-2024 faaliyet programında yer alan Okul Sporları Judo Küçükler Kız-Erkek Grup Müsabakaları 14-16 Mart 2024 tarihleri arasında; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Nur Tatar Spor Salonunda düzenlendi.

  Haberi Oku

  DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ BİLGİLENDİRME VE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TUBİTAK ve T3 Vakfının paydaşları olduğu; Van’da ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonluğunu yürüttüğü merkez ilçelerden 320 okul idarecisinin katılımı ile "Deneyap Teknoloji Atölyeleri" bilgilendirme ve tanıtım toplantısı İpekyolu Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜ YALÇIN ÖZDEMİR’DEN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI DAVET

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, 22 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatili yapacak öğrencileri Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları faaliyetleri ile Spor Van projesine katılmaya davet etti.

  Haberi Oku

  VANLI JUDOCULAR YİNE GÖĞÜS KABARTTILAR.

  Türkiye Judo Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan ve Ankara’da yapılan Büyükler, Gençler ve Ümitler Judo Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo takımı sporcuları farklı kilo ve kategorilerde 4 Birincilik, 3 İkincilik ve 3 Üçüncülük olmak üzere toplamda 10 farklı madalya ile Van’ın adını başarı kürsüsünde en iyi şekilde temsil ettiler.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜ ÖZDEMİR’DEN HALKOYUNLARI EĞİTMENLERİNE TEŞEKKÜR

  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında 100 kız öğrencinin sergilediği gösterinin mimarları halkoyunları eğitmenlerini ağırladı.

  Haberi Oku

  VAN GSB YURTLARI YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yurtlarında eğitim öğretim yılı öncesi hazırlıklar tamamlanarak, yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirildi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR KURSLARI İSTİHDAMA KATKI SUNUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen EYS projesi kapsamında yüzlerce antrenöre iş alanı oluşturulurken, binlerce sporcuda projeden faydalanıyor.

  Haberi Oku

  VANLI ATLET MAHSUN DEĞER’İN YER ALDIĞI MİLLİ TAKIM DÜNYA ŞAMPİYONU

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan 29 Temmuz ile 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında Çin'in Chengdu şehrinde düzenlenen 2023 Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları 21km yarı maraton takımında yer alan; Van’lı Atlet Mahsun Değer’inde yer aldığı Atletizm Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  ARTVİN’DEN GELEN 40 ÖĞRENCİ VANI GEZECEK.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Anadoluyuz Biz Projesi" kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, Artvin’den gelen 40 öğrenci 4 gün boyunca Van'ın tarihi ve turistik mekanlarını gezecekler.

  Haberi Oku

  HİKMETHANE KAMPI DEVAM EDİYOR.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ve büyük projelerden biri olan ‘Hikmethane’ projesi başarılı bir şekilde devam ediyor.

  Haberi Oku

  VAN GÖLÜ KIYISINDA 5000 GENÇ KAMP YAPACAK

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğiyle başlatılan ve 17-25 yaş arasında olan 5 bin gencin faydalanacağı gençlik kampları başladı. Van Gölü kıyısında toplamda 25 ayrı kamp düzenlenecek.

  Haberi Oku

  BOKSÖRLERİMİZ ANTRENÖRLERİ İLE BİRLİKTE GÖĞÜS KABARTTILAR

  Türkiye Boks Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan ve 28 Mayıs-07 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da yapılan Yıldızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında Van’ı temsil eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boks sporcularından Şehzade Zengin 46 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, Kardelen Çoban ise 54 kiloda Türkiye İkincisi olmayı başardı.

  Haberi Oku

  KULÜPLER ARASI HALKOYUNLARI YARIŞMASI SONA ERDİ

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen 'Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması' sona erdi.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLERİMİZ BİTLİS VE AHLAT’IN TARİHİ MEKANLARINI GEZDİ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yurtta kalan yaklaşık 150 öğrenci için Bitlis ve Ahlat ilçesindeki doğal güzellikleri ile tarihi mekânlara gezi programı düzenledi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER