İl Müdürümüz Arif Özsoy, Hizmet Müdürleri ve İlçe Müdürleri tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, personellerimiz ile tanışıp hal hatır sordu.

  Valimiz Dr. Ozan Balcı, daha sonra toplantı salonunda ildeki spor faaliyetleri, tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında İl Müdürümüz Arif Özsoy’dan slaytlar eşliğinde bilgi aldı.

  Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nü birlikte yaz spor okullarını organize ederek dolu dolu geçmesi için planlamalar yapması talimatını veren Valimiz Dr. Ozan Balcı, amaçlarının Van’da spor altyapısını geliştirmek olduğunu vurguladı.

  SPOR VAN PROJEMİZİN TOHUMLARINI ATIYORUZ

  Her çocuğun, her gencin bir spor dalı ile uğraşmasını, bir spor dalını sevmesini ya da izlemesini istediğini anlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunun için bir taraftan spor yatırımlarını hızlandıracağız, alt yapıyı güçlendireceğiz, bir taraftan da spor anlamında dokunmadığımız çocuk, genç, kadın kalmayacak. Özellikle engellilere özel destek vereceğiz. Spor Van projemizle ileride sporda büyük gelişme olacak. Bu gelişimi sağlamak için tohumlarını atacağız inşallah. Attığımız bu tohumlardan gelecekte çok büyük sporcular yetişecek” dedi.

  BAŞARININ ANAHTARI SPORU YAŞAM HALİNE GETİRMEKTİR

  Spora ve sporculara önem verdiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, şöyle konuştu: “Sporcuları severim, spora gönül verenleri desteklerim. Beden Eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz, spor adamlarımız bizim için değerli ve kıymetlidir. Her zaman yanlarında olmaktan, destek vermekten, önlerindeki engelleri kaldırmaktan, onları yüreklendirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Çocukları ve gençleri çok seviyorum. Onların akademik başarılarının yanında zihinsel, fiziksel ve ruhsal anlamdaki gelişmelerini çok önemsiyorum. Çünkü başarının anahtarı sporu bir yaşam haline getirmektir" dedi.

  İl Müdürlüğümüz ziyareti sonrasında Tuşba Gençlik Merkezimizdeki atölyeleri ziyaret ederek, İl Müdürümüz Arif Özsoy’dan devam eden faaliyet ve kurslarımız hakkında genel bilgiler alarak müzik kulübü gençlerimizden şarkı dinledi.

  Çocukların spora yönlendirme ve yetenek taramasını da izleyen Vali Dr. Ozan Balcı, antrenman yapan minik futbolculardan topu alarak kaleye şut çekti.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ziyaretinde Vali Dr. Ozan Balcı’ya Vali Yardımcımız Adem Balkanlıoğlu eşlik etti.