BİREVİM'DEN SPORCULARIMIZA MALZEME DESTEĞİ.

  Türkiye genelinde spora, eğitime ve bilişime verdiği destekle sıkça gündeme gelen Birevim, Beşeri ve İktisadi Kalkınma (BEKA) Derneği ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu işbirliğiyle Vanlı sporculara masa tenisi ekipmanı dağıtıldı.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ DR.MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, KORANAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI...

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronovirüos ile ilgili yeni önlemleri kamuoyuyla paylaştı. Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençler ve sporcular başta olmak üzere, bütün vatandaşlar için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceklerini ifade etti.

  Haberi Oku

  ÖNEMLİ DUYURU

  SPOR MÜSABAKALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

  Haberi Oku

  VANLI JUDOCULAR ADIYAMANDAN 6 MADALYA İLE DÖNDÜLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final Şampiyonası’nda Van’ı temsil eden Judocular 5 Birincilik, 1 Üçüncülük madalyası ve kızlar kategorisinde ise şampiyonluk derecesi kazanarak Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finallerine çıkmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  MALATYA’DAN VAN’A MADALYA YAĞMURU.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 07-08 Mart tarihleri arasında Malatya’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Yarışlarına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzücüleri 2006-2007 doğumlu kızlar ve erkeler kategorisinde grup birinciliği, grup ikinciliği ve toplamda 13 Birincilik, 43 İkincilik, 37 Üçüncülük toplamda ise 93 madalya kazanarak Diyarbakır’da yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Yüzme Yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  VANLI ATLET NEVİN İNCE BALKAN ŞAMPİYONU.

  Uluslararası Atletizm Federasyonu 2020 faliyet programın yer alan ve İstanbulda yapılan BALKAN INTERNATIONAL U18 INDOOR ATHLETIC MATCH şampiyonası 800 metre yarışında ülkemizi temsil eden Vanlı Atlet Nevin İnce 2.11.01 derecesiyle Balkan şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  BAYAN ve ERKEK MASA TENİSÇİLERİ YARI FİNALE YÜKSELDİLER.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kars’ta yapılan Doğu Anadolu Grubu Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Grup Müsabakalarına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bayan Masa Tenisçilerinden Evliya Özdemir ferdi olarak mücadele ettiği tüm rakiplerini yenerek bölge şampiyonu olurken, Kız ve Erkek takımları ise zorlu ve çekişmeli karşılaşmalar sonucunda puan tasnifi ile genel takım sıralamasında bölge ikinciliği kupasının sahibi olarak 14-15 Mart 2020 tarihleri arasında Batman’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Yarı Final Müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  BAŞKALE’YE GÖNDERİLEN İLK YARDIM TIRLARINDAN BİRİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

  İran’da meydana gelen depremden etkilenen ve 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 50 vatandaşımızın da yaralandığı vatandaşlar için “Siz Üşürseniz Biz Donarız” sloganıyla, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 1 kamyon dolusu battaniye, kışlık giysi, gıda ve ısıtıcı yardımı tamamlanarak Başkale’ye gönderilen kamyon, dün gece saat 22:00’da deprem bölgesindeki yetkililere teslim edildi.

  Haberi Oku

  VANLI GÜREŞÇİLER MUŞ’TAN KAZANDIKLARI DERECELER İLE İSİMLERİNİ TÜRKİYE FİNALİNE YAZDIRDILAR.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 faaliyet programında yer alan ve Muş’ta yapılan Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Güzin Dinçkök Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alt yapı öğrencileri kazandıkları 1 Birincilik, 1 İkincilik ve 2 Üçüncülük derecesi ile Türkiye Finaline gitmeye hak kazandılar.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE ŞAMPİYONU ve BALKAN ÜÇÜNCÜSÜ ATLETLERDEN NEVZAT İNANÇ’A ZİYARET.

  Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen U20 Türkiye Salon Şampiyonası ve Balkan Milli Takım Seçmelerinde Türkiye ikincisi ve Balkan Yedincisi olan Berkan Ceylan, aynı yarışta 2004 doğumlu genç kızlar kategorisinde ilimize Türkiye Şampiyonluğu ve Balkan Üçüncülüğü kazandıran Nevin İnce, Antrenörleri Mehmet Akkoyun ve Münir Akkoyun ile birlikte; Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ı makamında ziyaret etiler.

  Haberi Oku

  ÇANKIRIDAN VANA MADALYA YAĞMURU.

  27 Ocak ile 02 Şubat 2020 tarihleri arasında Çankırı’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar ve Genç Kadınlar Boks Şampiyonasına katılan; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü boksörleri zorlu ve çekişmeli müsabakalar sonucunda 2 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye İkinciliği ve 4 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başardılar.

  Haberi Oku

  VANIN İŞİTME ENGELLİ JUDOCULARI TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDULAR.

  Türkiye Judo Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve Kilis’te yapılan İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonasında mücadele eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Fırat Yıldırım 66 kiloda, Gamze Akhan ise 78 kiloda Türkiye üçüncüsü oldular.

  Haberi Oku

  VAN GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ELAZIĞ’A YARDIM

  Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlar için Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, 8 Gençlik Merkezi, 11 Kız ve Erkek Yurt Müdürlüğü ile İlçe Müdürlükleri olarak başlattıkları “Siz Üşürseniz Biz Donarız” sloganıyla başlattıkları yardım kampanyası ile Van Merkez ve ilçelerden toplanan 1 TIR dolusu battaniye, kışlık giysi ve gıda yardımı, bölgeye gönderildi.

  Haberi Oku

  VANLI KAYAKÇI ÖMER AYÇİÇEK YİNE ZİRVEDE; BALKAN İKİNCİSİ

  Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından Bosna Hersek’te yapılan Balkan Kupası Yarışmalarına katılan Van’lı Kayakçı Ömer Ayçiçek 10 km serbest stil kategorisinde gümüş madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku

  ZİNNET İLBİ RİZE’DEN BÖLGE BİRİNCİLİĞİ İLE DÖNDÜ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, Çaldıran Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Atletizm sporcusu Zinnet İlbi -30 derecede zorlu ve kış şartlarına aldırış etmeden yaptığı antrenmanlar sonucu, Rize’de yapılan Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Kros Bölge Yarışmalarından Bölge Birinciliği ile döndü.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER