VANLI 40 GENÇ MANİSAYA YOLCU EDİLDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Van’da sürdürülen “Anadoluyuz Biz Projesi” çerçevesinde 40 genç Manisa’ya gitti.

  Haberi Oku

  TRABZONDAN GELEN 40 ÖĞRENCİ HAFTASONU VANI GEZDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Anadoluyuz Biz Projesi" kapsamında iller arası öğrenci gezileri sürerken, Trabzon’dan 40 öğrenci hafta sonu Van'ı gezdi.

  Haberi Oku

  HALTER ŞAMPİYONLARIMIZDAN İL MÜDÜRÜMÜZ ARİF ÖZSOY'A ZİYARET

  Türkiye Halter Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve 20-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda Nur Tatar Spor Salonunda düzenlenen Türkiye Gençler ve U23 Yaş Altı Halter Şampiyonası genç erkekler kategorisi 89 kiloda Ferhat Türker Türkiye Şampiyonu olurken, 81 kiloda Abdulhalim Sular ve 73 kiloda Yakup Salcan Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku

  VANDA GSB YAZ SPOR OKULLARINA YOĞUN İLGİ SÜRÜYOR.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli hayata geçirilen Van’da ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda hayata geçirilen ve 40 farklı branşta devam eden GSB Yaz Spor Okulları yoğun ilgi görüyor.

  Haberi Oku

  DÜNYA ŞAMPİYONU NEVİN İNCE VE AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ EDİBE YAĞIZDAN İL MÜDÜRÜ ARİF ÖZSOY’A ZİYARET

  Fransa’da yapılan Liseler Arası Dünya Atletizm Şampiyonası 400 metre bayanlar kategorisinde kazandığı Dünya Şampiyonu olan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcusu Nevin İnce ve İsarail’de yapılan U18 Avrupa Atletizm Şampiyonası 3000 metre kızlar kategorisinde Avrupa Üçüncüsü olan, Van’lı atlet Edibe Yağız; antrenörleri Mehmet Akkoyun ve Münir Akkoyun ile birlikte, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’u makamında ziyaret ederek, kazandıkları başarılarının mutluluklarını paylaştılar.

  Haberi Oku

  VANDA İLK KEZ YURT ÖĞRENCİLERİ İLE BİRLİKTE KURBAN KESİLDİ.

  Van Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı merkez kız ve erkek öğrenci yurtlarında kalan ve memleketlerine gidemeyen 250 öğrenci için, Türkiye Diyanet Vakfı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 4 adet büyükbaş kurban kesildi.

  Haberi Oku

  GSB SPOR OKULLARI AÇILDI.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları Açılış Töreni Edremit ilçesinde bulunan Nur Tatar Spor Salonunda gerçekleşti.

  Haberi Oku

  ERKEK VE KIZ VOLEYBOL TAKIMLARIMIZ YARI FİNALE YÜKSELDİLER

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Çeyrek Final Voleybol müsabakalarında başarılı olan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Erkek Voleybol takımı grup birinciliği, kızlar kategorisinde ise kazanmış oldukları grup ikinciliği derecesi ile isimlerini Karabük’te yapılacak olan yarı finale yazdırmayı başardılar.

  Haberi Oku

  TECRÜBESİZLER YÜZME YARIŞMALARI SONA ERDİ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda geçtiğimiz hafta sonu, Olimpik Yüzme Havuzunda 5 kulüpten toplamda 165 minik kız ve erkek yüzücünün katılımı ile 6 farklı kategoride düzenlenen tecrübesizler yüzme yarışmaları birbirinden heyecanlı ve renkli görüntülerle sona erdi.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜMÜZ ARİF ÖZSOY SPOR İL TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ.

  İl Müdürümüz Arif Özsoy; spor il temsilcileri ile bir araya gelerek tanışma ve durum değerlendirmesi yaptı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Spor il temsilcilikleri arasında yapılması planlanan faaliyet ve projelerin konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirdi.

  Haberi Oku

  VALİMİZ DR. OZAN BALCI İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET EDEREK BRİFİNG ALDI.

  Valimiz Dr. Ozan Balcı, ildeki spor faaliyetleri, tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında İl Müdürümüz Arif Özsoy’dan slaytlar eşliğinde bilgi aldı.

  Haberi Oku

  200 YÜZÜCÜ GENÇ ANALİG YARI FİNAL YÜZME YARIŞMALARINDA KULAÇ ATTI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 23-25 Nisan 2022 tarihleri arasında Hakkâri, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Şanlıurfa, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı ve Van’dan 200’e yakın sporcu ve idarecinin katılımı ile Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Yüzme Yarışmaları sona erdi.

  Haberi Oku

  BOKSÖRÜMÜZ AHMET PEKEL AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

  Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcular, 1 altın ve 6 bronz olmak üzere toplamda 7 madalyanın sahibi oldular. Ay Yıldızlı forma ile ülkemizi 54 kiloda temsil eden, Milli sporcumuz Ahmet Pekel ise kazandığı bronz madalya ile Avrupa Üçüncüsü oldu.

  Haberi Oku

  ANADOLU YILDIZLAR LİGİ TENİS GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Türkiye genelinde yıldız sporcuların ortaya çıkarılması için Gençlik Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Doğu Anadolu Grubu Tenis Grup müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  ANALİG TENİS GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 2022 yılı faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Tenis Grup müsabakaları, İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında İpekyolu Spor Kompleksinde bulunan tenis kortlarında yapılan açılış seremonisi ile başladı.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ SÜPHAN GENÇ OFİS İÇİN EK PROTOKOL İMZALADI.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi arasında toplamda yaklaşık 500 m2’lik kullanım alanına sahip “Genç Ofis” için kullanılmak üzere 21 Ocak 2021 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalanmış, 14 Şubat 2021 tarihinde ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve il protokolünün katılımları ile Van YYÜ “Genç Ofis” gençlerin hizmetine sunulmak üzere açılışı gerçekleştirilmişti. Geçen süre zarfında “Genç Ofis” kampüs ve civardaki gençlerin ilgi odağı haline geldi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER