BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ‘’3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’’ MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN GENÇLİK PROJELERİNE 90 MİLYON LİRALIK REKOR DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, proje destekleriyle, her alanda üreten, fikir geliştiren, ihtiyaçlara yönelik öncü bir rol üstlenmek isteyen, dünyaya karşı kendini sorumlu hisseden bütün gençlerin yanında olduğunu vurguladı. Bakan Kasapoğlu, bu yıl Gençlik Projeleri Destek Programı çağrısına, 4 binin üzerinde rekor sayıda başvuru geldiğini ve bu projeler içerisinden 765 projeye destek vereceklerini açıkladı.

  Haberi Oku

  20 YAŞ ALTI LİSANSLI SPORCULARIN BELİRLİ SAATLERDE SOKAĞA ÇIKMA VE SEYAHAT KISITLAMALARI MUAFİYETİNE İLİŞKİN DUYURU

  20 YAŞ ALTI LİSANSLI SPORCULARIN BELİRLİ SAATLERDE SOKAĞA ÇIKMA VE SEYAHAT KISITLAMALARI MUAFİYETİNE İLİŞKİN DUYURU

  Haberi Oku

  2021 YILI BÜTÇESİ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU’NDA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kurumların 2021 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

  Haberi Oku

  "PANDEMİ SÜRECİNE RAĞMEN HEDEFLERİMİZİN PEK ÇOĞUNU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK"

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin sunumunu yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yakın zamanda 2 bin yeni antrenör alınacağının müjdesini verdi.

  Haberi Oku

  GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN VEFATININ 82. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 82. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Haberi Oku

  ESKRİMCİMİZ KATILDIĞI İLK YARIŞTAN 2 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ MADALYASI İLE DÖNDÜ.

  Türkiye Eskrim Federasyonu 2020 yılı faaliyet programı kapsamında Konya’da yapılan Veteranlar Türkiye Şampiyonasına Van’dan ilk kez katılım sağlayan, Eskrim takımı sporcumuz Aziz Saydut, zorlu şampiyonanın V1 Erkekler Kılıç ve Flöre kategorilerinde 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başardı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ AMATÖR SPORA EMEK VERMİŞ BÜYÜKLERİ UNUTMADI.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Van’da amatör spora uzun yıllar katkı sağlayan isimleri unutmadı.

  Haberi Oku

  KÜREKÇİLERİMİZ 2 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ İLE DÖNDÜLER.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcuları hafta sonu Sakarya’da yapılan Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası Yarışmalarında ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü Madalyası ile döndüler.

  Haberi Oku

  ATLETLERİMİZDEN MAHSUM DEĞER, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLURKEN NEVİN İNCE İSE BALKAN ŞAMPİYONU OLDU.

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve İstanbul’da yapılan U20 Atletizm Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Mahsum Değer 5 bin metre kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Nevin İnce’de Romanya’da yapılan büyükler kategorisinde Balkan Üçüncüsü olmayı başardı.

  Haberi Oku

  AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.

  Haberi Oku

  ATLETLERİMİZ İSTANBUL'DAN 2 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU MADALYASI İLE DÖNDÜLER.

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve İstanbul’da yapılan U20 Atletizm Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Mahsum Değer 5 bin metre kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Nevin İnce’de 400 metre kadınlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

  Haberi Oku

  İL SPOR MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtları başladı. Her yıl 81 ilimizde eş zamanlı olarak Spor Genel Müdürlüğünün 81’inci kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran da açılırken bu yıl dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle 17 Ağustos tarihinde alınan tedbirler çerçevesinde başladı.

  Haberi Oku

  SAKARYA'DAN VAN'A 2 MADALYA 1 KUPA

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcuları Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışmalarında ilimize 2 Üçüncülük Madalyası ve 1 Üçüncülük Kupası ile döndüler.

  Haberi Oku

  ATLETLERİMİZ TRABZON'DAN 5 MADALYA İLE DÖNDÜLER.

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve Trabzon’da yapılan U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonasına Van adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Nevin İnce 800 metrede 2.14’lük derecesiyle Şampiyonluk, 400 metrede de 57,74’lük derecesiyle birincilik madalyasının sahibi olurken, Yarışmalarda Van’ı disk atma branşında temsil eden Hazal Durak birinci, Sudenaz Aktaş ikincilik madalyasının sahibi oldu. U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası Erkekler Üç Adım kategorisinde mücadele eden Ali Nail Eker ise bronz madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER