İl Müdürlüğümüz Spor Kompleksinde Açılış törenine Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Spor Hizmetleri Müdürü, Şube Müdürleri, Antrenör ve veliler katıldı.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz döneminde 32 farklı branşta 63 antrenör ile ücretsiz spor eğitimi verilecek. Van’ın dört bir yanındaki on binlerce öğrenci yine sporun güzellikleriyle buluşacak. Özellikle çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayacak, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında Atıcılık, Atletizm, Badminton, Bisiklet, Bocce, Basketbol, Boks, Cimnastik, Dart, Fitness, Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, Kano, Karate, KickBoks, Kürek, Masa Tenisi, Muay Thai, Okçuluk, Özel Sporcular, Satranç, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yelken ve Yüzme gibi branşlarında eğitimler verilecek.

  Törende açılış konuşmasını yapan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başarının disiplinli çalışmada yattığına vurgu yaparak, "2020-2021 eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile çocuk ve gençlerimizi spora kanalize etmek, sporu sevdirmek, boş zamanlarını doğru değerlendirmelerini sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve belki de geçmişteki olimpiyat sporcularımız olan, Nur Tatar ve Ömer Ayçiçek gibi gelecekte ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek olan sporcularımızın keşfini sağlamak amacıyla 32 ayrı branşta hizmet verecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarımızın açılış törenini sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Pandemi sonrasında çocuklarımızın ve gençlerimizin spora yönlendirmeleri fiziksel ve sosyal gelişimlerine çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okulları'nda alanında uzman antrenörlerin koordinesinde beden eğitiminin yanı sıra birçok değerler eğitiminin de verildiğini kaydeden, İl Müdürü İnanç, "Çocuklarımızın öz güven sahibi, sağlıklı birer nesil olarak yetiştirilebilmesi için bu tür kurslara sadece yaz aylarında değil yıl boyunca devam etmekteyiz. Bu tatil günlerinde çocukların sosyalleşmesi, arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesi ve özgüvenlerini kazanmaları bakımından bu tür kurslar çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda açmış olduğumuz Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okullarının, spor yapan çocuklarımızın vatanına, milletine hayırlı birer genç olması, toplum hayatına katılan sağlıklı bireyler olması yolunda önemli bir basamak olmasını diliyor, çocuklarımız sporla büyüsün, spora erişimi olmayan çocuk kalmasın diyerek,  bu süreçte spor okullarımızda faaliyette bulunacak antrenör ve sporcu gençlerimize de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

  Program Taekwondo ve Karate sporcularının gösterileri sonrası toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.