ATLETLERİMİZ İSTANBUL'DAN 2 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU MADALYASI İLE DÖNDÜLER.

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve İstanbul’da yapılan U20 Atletizm Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Mahsum Değer 5 bin metre kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Nevin İnce’de 400 metre kadınlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

  Haberi Oku

  İL SPOR MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtları başladı. Her yıl 81 ilimizde eş zamanlı olarak Spor Genel Müdürlüğünün 81’inci kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran da açılırken bu yıl dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle 17 Ağustos tarihinde alınan tedbirler çerçevesinde başladı.

  Haberi Oku

  SAKARYA'DAN VAN'A 2 MADALYA 1 KUPA

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcuları Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışmalarında ilimize 2 Üçüncülük Madalyası ve 1 Üçüncülük Kupası ile döndüler.

  Haberi Oku

  ATLETLERİMİZ TRABZON'DAN 5 MADALYA İLE DÖNDÜLER.

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve Trabzon’da yapılan U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonasına Van adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcularından Nevin İnce 800 metrede 2.14’lük derecesiyle Şampiyonluk, 400 metrede de 57,74’lük derecesiyle birincilik madalyasının sahibi olurken, Yarışmalarda Van’ı disk atma branşında temsil eden Hazal Durak birinci, Sudenaz Aktaş ikincilik madalyasının sahibi oldu. U18 Bölgesel Atletizm Şampiyonası Erkekler Üç Adım kategorisinde mücadele eden Ali Nail Eker ise bronz madalyanın sahibi oldu.

  Haberi Oku

  GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

  İl Müdürlüğümüz Gençlik Hizmetleri Birimi, Gençlik Merkezleri, "Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması" düzenleyerek il birincilerini belirledi.

  Haberi Oku

  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA MASA TENİSİ TURNUVASI.

  İl Müdürlüğümüz ile Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından 13-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında Tuşba Gençlik Merkezimizde "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA MASA TENİSİ TURNUVASI" düzenlenecektir.

  Haberi Oku

  BİREVİM'DEN SPORCULARIMIZA MALZEME DESTEĞİ.

  Türkiye genelinde spora, eğitime ve bilişime verdiği destekle sıkça gündeme gelen Birevim, Beşeri ve İktisadi Kalkınma (BEKA) Derneği ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu işbirliğiyle Vanlı sporculara masa tenisi ekipmanı dağıtıldı.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  Haberi Oku

  ÖNEMLİ DUYURU

  SPOR MÜSABAKALARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ DR.MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, KORANAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ AÇIKLADI...

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronovirüos ile ilgili yeni önlemleri kamuoyuyla paylaştı. Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençler ve sporcular başta olmak üzere, bütün vatandaşlar için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceklerini ifade etti.

  Haberi Oku

  VANLI JUDOCULAR ADIYAMANDAN 6 MADALYA İLE DÖNDÜLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final Şampiyonası’nda Van’ı temsil eden Judocular 5 Birincilik, 1 Üçüncülük madalyası ve kızlar kategorisinde ise şampiyonluk derecesi kazanarak Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finallerine çıkmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  MALATYA’DAN VAN’A MADALYA YAĞMURU.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 07-08 Mart tarihleri arasında Malatya’da yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Yarışlarına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzücüleri 2006-2007 doğumlu kızlar ve erkeler kategorisinde grup birinciliği, grup ikinciliği ve toplamda 13 Birincilik, 43 İkincilik, 37 Üçüncülük toplamda ise 93 madalya kazanarak Diyarbakır’da yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Yüzme Yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  VANLI ATLET NEVİN İNCE BALKAN ŞAMPİYONU.

  Uluslararası Atletizm Federasyonu 2020 faliyet programın yer alan ve İstanbulda yapılan BALKAN INTERNATIONAL U18 INDOOR ATHLETIC MATCH şampiyonası 800 metre yarışında ülkemizi temsil eden Vanlı Atlet Nevin İnce 2.11.01 derecesiyle Balkan şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  BAYAN ve ERKEK MASA TENİSÇİLERİ YARI FİNALE YÜKSELDİLER.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kars’ta yapılan Doğu Anadolu Grubu Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Grup Müsabakalarına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bayan Masa Tenisçilerinden Evliya Özdemir ferdi olarak mücadele ettiği tüm rakiplerini yenerek bölge şampiyonu olurken, Kız ve Erkek takımları ise zorlu ve çekişmeli karşılaşmalar sonucunda puan tasnifi ile genel takım sıralamasında bölge ikinciliği kupasının sahibi olarak 14-15 Mart 2020 tarihleri arasında Batman’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Yarı Final Müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

  Haberi Oku

  BAŞKALE’YE GÖNDERİLEN İLK YARDIM TIRLARINDAN BİRİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

  İran’da meydana gelen depremden etkilenen ve 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 50 vatandaşımızın da yaralandığı vatandaşlar için “Siz Üşürseniz Biz Donarız” sloganıyla, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 1 kamyon dolusu battaniye, kışlık giysi, gıda ve ısıtıcı yardımı tamamlanarak Başkale’ye gönderilen kamyon, dün gece saat 22:00’da deprem bölgesindeki yetkililere teslim edildi.

  Haberi Oku

  VANLI GÜREŞÇİLER MUŞ’TAN KAZANDIKLARI DERECELER İLE İSİMLERİNİ TÜRKİYE FİNALİNE YAZDIRDILAR.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2020 faaliyet programında yer alan ve Muş’ta yapılan Okul Sporları Yıldızlar Güreş Müsabakalarına Güzin Dinçkök Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu adına katılan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü alt yapı öğrencileri kazandıkları 1 Birincilik, 1 İkincilik ve 2 Üçüncülük derecesi ile Türkiye Finaline gitmeye hak kazandılar.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER