200 YÜZÜCÜ GENÇ ANALİG YARI FİNAL YÜZME YARIŞMALARINDA KULAÇ ATTI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 23-25 Nisan 2022 tarihleri arasında Hakkâri, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Şanlıurfa, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şırnak, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Iğdır, Ağrı ve Van’dan 200’e yakın sporcu ve idarecinin katılımı ile Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Yüzme Yarışmaları sona erdi.

  Haberi Oku

  BOKSÖRÜMÜZ AHMET PEKEL AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

  Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcular, 1 altın ve 6 bronz olmak üzere toplamda 7 madalyanın sahibi oldular. Ay Yıldızlı forma ile ülkemizi 54 kiloda temsil eden, Milli sporcumuz Ahmet Pekel ise kazandığı bronz madalya ile Avrupa Üçüncüsü oldu.

  Haberi Oku

  ANADOLU YILDIZLAR LİGİ TENİS GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Türkiye genelinde yıldız sporcuların ortaya çıkarılması için Gençlik Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Doğu Anadolu Grubu Tenis Grup müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  ANALİG TENİS GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 2022 yılı faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Tenis Grup müsabakaları, İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında İpekyolu Spor Kompleksinde bulunan tenis kortlarında yapılan açılış seremonisi ile başladı.

  Haberi Oku

  VALİ MEHMET EMİN BİLMEZ VE EŞİ MERAL BİLMEZ KIZ YURTLARIMIZDA KALAN GENÇLERLE İFTAR AÇTILAR.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK Merkez Kız Öğrenci Yurtlarında kalan gençlere yönelik il müdürlüğünce iftar programı düzenlendi.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ SÜPHAN GENÇ OFİS İÇİN EK PROTOKOL İMZALADI.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi arasında toplamda yaklaşık 500 m2’lik kullanım alanına sahip “Genç Ofis” için kullanılmak üzere 21 Ocak 2021 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalanmış, 14 Şubat 2021 tarihinde ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve il protokolünün katılımları ile Van YYÜ “Genç Ofis” gençlerin hizmetine sunulmak üzere açılışı gerçekleştirilmişti. Geçen süre zarfında “Genç Ofis” kampüs ve civardaki gençlerin ilgi odağı haline geldi.

  Haberi Oku

  FİDANLIK GENÇLİK MERKEZİMİZİN PROTOKOLÜ İMZALANDI.

  Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan Eminpaşa Mahallesindeki Fidanlık Parkında yer alan ve 2 bloktan oluşan yapı ile açık spor tesislerinin “Fidanlık Gençlik Merkezi” olarak, gençlere hizmet vermesi amacıyla, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devri için, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç arasında protokol imzalandı.

  Haberi Oku

  ATLETLERİMİZ YUNANİSTANDAN 1 BALKAN ŞAMPİYONLUĞU VE 1 BALKAN İKİNCİLİĞİ İLE DÖNDÜLER.

  Haftasonu Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Balkan Yürüyüş Şampiyonası U18 kategorisinde ülkemizi temsil eden, milli sporcularımızdan Van’lı Atletlerimizden Yusuf Toprak Balkan Şampiyonu olurken Mert Kahraman ise Balkan İkincisi oldu. Van’lı atletlerin bu başarıları Van’ın gurur vesilesi oldu.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİ MÜNAZARA YARIŞMALARI SONA ERDİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen, Gençlik Merkezleri arası Lise ve Üniversite Öğrencileri arası Münazara Ligi Yarışmaları sona erdi. Lise kategorisinde 14, Üniversite grubunda 7 takımın katıldığı yarışmada dört takım Kars’ta yapılacak olan bölge finaline gitmeye hak kazandı.

  Haberi Oku

  SEZAİ KARAKOÇ ANISINA GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMALARI SONA ERDİ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri Birimi tarafından "Sezai Karakoç Anısına Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması" düzenleyerek il birincilerini belirledi.

  Haberi Oku

  VANDA KULÜPLER ARASI HALKOYUNLARI YARIŞMALARI SONA ERDİ.

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması sona erdi.

  Haberi Oku

  24 İLDEN 350 TAEKWANDOCU GRUP MÜSABAKALARINDA MÜCADELE ETTİ.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve 18-21 Mart 2022 tarihleri arasında; Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde 24 ilden 161 kız, 189 erkek olmak üzere toplamda 350 sporcu ve 55 hakem ile antrenörün katılım sağladığı Okul Sporları Yıldız Kız ve Erkek Taekwondo Grup Müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  KYK İLLER ARASI BASKETBOL MAÇLARI VAN’DA BAŞLADI

  KYK yurtlarında kalan öğrencilerin katıldığı iller arası Basketbol turnuvası bölge müsabakaları Van'da başladı.

  Haberi Oku

  VANLI ATLET MAHSUN TÜRKİYE ŞAMPİYONU

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Atletizm Sporcusu Mahsun Değer, Bursa’da yapılan Üniversiteler Salon Türkiye Şampiyonası 3 bin metre kategorisinde 8.13’lük derecesi ile Türkiye Şampiyonu oldu.

  Haberi Oku

  KURUMLAR ARASI BASKETBOL MÜSABAKALARI BAŞLADI.

  İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Kurumlar Arası Basketbol Müsabakaları başladı.

  Haberi Oku

  YURTLARDA KALAN GENÇLERİMİZE MORAL GECESİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yurtlarda barınan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını yükseltme amacıyla hayata geçirilen, "Biz Bize Moral Akşamları" etkinlikleri devam ediyor.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER