OKUL SPORLARI TOPLANTISININ 1.Sİ ERCİŞ'TE YAPILDI

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke başkanlığında Erciş, Çaldıran ve Muradiye ilçelerindeki lise, orta ve ilkokul Beden Eğitimi öğretmenleri ile 2017-2018 değerlendirme 2018-2019 Okul Sporları planlama toplantısı Erciş’te yapıldı.

6 KASIM 2018 / Okan SAMURCU

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke başkanlığında gençlik spor ve milli eğitim ilçe müdürleri ile spor şube müdürünün katılımları ile bugün Erciş, Çaldıran ve Muradiye ilçelerindeki lise, orta ve ilkokul Beden Eğitimi öğretmenleri ile Erciş’te Okul Sporları toplantısı yapıldı.
Erciş Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Sürekli Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim İlçe Müdürleri, şube ve okul müdürleri ile okul sporları koordinatörlerinin katılımları ile Muradiye, Çaldıran ve Erciş ilçelerinde görev yapan lise, orta ve ilkokul beden eğitimi öğretmenleri katıldı. Toplantıda 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetleri değerlendirilirken,  2018-2019’a dair planlama ve değişen kurallarla ilgili bilgilendirme yapıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, "İl genelinde okul sporları müsabakalarına katılımın arttırılmasına dikkat çekerek bu hususta arzu edilen seviyeye gelmek adına herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini ve bu çocuklara bizlerin borcu olduğunu hatırlatarak önceki yıllarda katılım sağlayan okullarımıza müdürlerine ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederek öncelikle konunun önemine değindi. Biliyorsunuz ki yeni Milli Eğitim Bakanımız da bu konuda çok güzel vurgularda bulunarak, Özellikle sosyal ve kültürel faaliyetler ile sportif faaliyetlerin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Bizler sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal bir takım etkinlikleri ön plana çıkarmazsak, çocuklarımız sanal dünya denilen ortamda heder olup gitme durumunda kalırlar.
Bu manada siz beden eğitimi öğretmenlerimizin sorumluluğunuzun büyük olduğunu biliyoruz. Ama sizler bizim için çok önemlisiniz. Yapmış olduğunuz faaliyetler de bizim için çok değerli. Hem ilçelerimiz, hem okullarımız, hemde ilimiz adına bir istatistik yaptığımız zaman bizim en önemli göstergelerimizden bir tanesi oluyorsunuz.
Önümüzdeki 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında okul sporlarında inşallah yüksek oranda bir katılım ile ilimizi hak ettiği noktaya hep beraber taşıyacağımızı ümit ediyor ve yeni eğitim öğretim yılımızın başarılarla dolu geçmesini temenni ediyor ve organizasyonda emek harcayan herkese teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Milli Eğitim Bakanlığı’mız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız arasında imzalanan protokol gereği öğrencilerimizin her birinin en az bir branşta lisanslı olması gerekiyor. Bunun için okul sporları müsabakalarını gerçek anlamda çok önemsiyoruz. İnanıyoruz ki ilimiz okul sporları müsabakalarında geçen yıl Türkiye geneli birçok farklı branşta başarılara nasıl imza atmışlarsa; inşallah bu yılda ilimizin başarı çıtasını daha da yükselterek okul sporları müsabakalarında daha güzel başarılara imza atarlar. Bu başarıların arkasında siz beden eğitimi öğretmenlerimizin de olduğunu bir kez daha söylemek istiyoruz. Ancak bu başarılardan daha önemlisi okulsporlarına katılım oranıdır. Bu yıl sizlerden katılım noktasında azami gayreti göstererek ilimizi hak ettiği noktaya taşımanızı bekliyoruz.
Yeni eğitim öğretim yılında okul sporları faaliyetlerine katılım sağlayacak bütün okullarımıza şimdiden başarılar diliyor, bu organizasyonların gerçekleşmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.