SELİM CERRAH GENÇLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah; Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda, Edremit Su sporları Merkezinde düzenlenen Gençlerle Hasbihal ve İftar Programında buluştu.

23 HAZİRAN 2017 / okan samurcu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah, Van’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen Gençlerle Hasbıhal ve İftar Programında gençlerle buluştu. Programa Van Valisi İbrahim Taşyapan, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve gençler katıldı.
Edremit Su Sporları Merkezinde düzenlenen programda açılış konuşması yapan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Bugün organizasyonluğunu il müdürlüğümüzün yaptığı ve dünün gençleri ile bugünün gençlerini, Gençlik ve Spor Bakanlığımız Müşaviri ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Sayın Selim Cerrah ile hasbıhal ve iftar programında buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Öncelikle siz geleceğimiz gençlerimiz için önemli tecrübe paylaşımı ve güzel sohbetleri ile ülkemizin birçok ilinde gençlerimiz ile bir araya gelen, Selim Cerrah üstadımızın sunumlarından istifade etmenizi tavsiye ediyorum. Son olarak kurumum ve şahsım adına ilimiz gençleri için ilimize teşrif ederek o güzel sohbetlerini ve düşünlerini siz gençlerimizle paylaşacağından dolayı sayın Selim Cerrah beye teşekkür ederek şükranlarımı sunuyor, programa katılan bütün katılımcılara da çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.
Van Gençlik Merkezleri üyesi gençlerle bir araya gelen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah, gençlerle hasbıhal programında Kardeşlik Hukuku konulu sohbeti ile gençlere bilgilendirmede bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşaviri Selim Cerrah’ın da katıldığı programda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç'ın selamlama konuşmasının ardından, çoğunluğu gençlerden oluşan yaklaşık 1000 kişilik davetlilere hitap eden Vali İbrahim Taşyapan, geleceğimizin teminatı gençlerle bir arada olmaktan ve aynı sofrayı paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi
Mübarek Ramazan ayında bu iftar sofraları ve bahşettiği tüm güzellikler için yüce Allah’a hamd ettiğini belirten Vali Taşyapan, gençlere ilimizde ve ülke genelinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde her türlü imkânı hazırlamanın gayreti içerisinde olduklarını kaydetti.
Gençleri; ibadetli, ahlaklı, ailesine saygılı, memleketine ve milletine faydalı insanlar olarak yetiştirmek gerektiğinin altını çizen Vali Taşyapan, “Gençler bizim gözümüzün nuru, hayatımızın anlamıdır. Onlara ne kadar imkânlar verirsek, iyi yetişmelerini ne kadar sağlayabilirsek, memleketimizin milletimizin geleceği de o kadar emin ellerde olacaktır” dedi.
İftar sofrası etrafında buluşan gençlere, yetiştirilmeleri noktasında gösterilen çabaları iyi değerlendirmelerini tavsiye eden Vali Taşyapan, “Gençlik, insanın en önemli çağıdır ve bu çağda bazı şeyler idrak edilemeyebilir. Bunun sıkıntısını ileriki yıllarda hep beraber yaşayabiliriz. Onun için ailenizin ve milletimizin sizlere sağlamış olduğu imkânları en iyi şekilde değerlendireceğinize yürekten inanıyorum. Bu vesileyle, ülkemize bereketiyle, rahmetiyle gelen Ramazan-ı Şerif’iniz mübarek olsun diyorum. İnşallah gelecekte Ramazan’lara daha güzel şekillerde kavuşmayı diliyorum. İdrak edeceğimiz Kadir gecenizi ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri yüce Allah’a emanet ediyorum. Bugünkü iftar soframızın hazırlanmasında emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere, tüm katkıda bulunanlara ve hizmet edenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Program Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah'ın ve Vali İbrahim Taşyapan’ın gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.