BADMİNTONCULARIMIZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Okul Sporları Yıldızlar Badminton Türkiye Şampiyonasına katılan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Badminton Takımı Türkiye Üçüncülüğü ile döndü.

1 HAZİRAN 2017 / okan samurcu
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Okul Sporları Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan ve Kırşehir’de yapılan Okul Sporları Yıldızlar Badminton Türkiye Şampiyonasına katılan, Van Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Badminton Takımı sporcuları büyük bir başarıya daha imza atarak Türkiye Üçüncülüğü ile döndüler.
Yapılan ödül töreninde konuşan Badminton İl Temsilcisi Atilla Enterili ise yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Spor Genel Müdürlüğü ve Okul Sporları Federasyonumuz tarafından yapılan ve bizlerinde ilimiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına katıldığımız badminton yarışmalarında ilimize böylesi gurur verici dereceler kazandırmak bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Badminton takımımız Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Kars’ta yapılan, Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup yarışmalarında birincilik, Elazığ’da yapılan çeyrek final yarışmalarında birincilik, Sivas’ta yapılan yarı final yarışmalarında birincilik ve son olarak Bilecik’te katıldığımız Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finallerinde ise Türkiye Beşinciliği elde etmişti. Okul sporlarında ise katıldığımız yarışmalardaki başarılarımızdan ötürü Erzincan’da grup birincisi olup bu yarışmaya katılmaya hak kazandık ve bu yarışma sonunda ise ilimize Türkiye Üçüncülüğü kazandırdık. Kazandığımız bu güzel başarılar ilimizde son iki yıldan bu yana badminton branşımızdaki sporcu sayılarımızın artışı, ve branşımızın ilimizde her geçen gün biraz daha yaygınlaşmasının göstergesidir. Badminton il temsilcisi olarak başta ilimizde badminton branşının daha fazla yaygınlaşmasını ve birçok kesime de ulaşmasını sağlayan ve sporcularımızın her zaman isteklerini karşılayan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere badminton antrenörümüz Erhan Ezgi’ye de çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.