SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITILDI

Van’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Haftası kapsamında ilimizde faaliyet gösteren spor kulüplerine malzeme dağıtıldı.

18 MAYIS 2017 / Okan SAMURCU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye geneli gerçekleştirilen spor kulüplerine malzeme dağıtım töreni, Van’da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonuyla 75.Yıl Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Yapılan malzeme dağıtım programına Van Valisi İbrahim TAŞYAPAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve spor kulüplerin temsilcileri katıldı. Spor kulüplerine yapılan malzeme dağıtım programının açılış konuşmasını yapan,Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gençlik haftası kapsamında ülkemiz geneli bütün illerimizde spor kulüplerimize malzeme dağıtımının başladığını belirten il müdürü inanç; Gençlerimizin spor yapmasından her zaman gurur duyduklarını belirterek. Amacımız 7’den 70’e her kesimi sporla buluşturabilmek. Bugün itibariyle ilimizde birçok gencimize spor imkânı sunacak yeni tesislerimiz var. Her geçen gün bunlara yenilerini eklemek için gayret ediyoruz. Umarım gelecekte Van bölgenin spor anlamında en önemli merkezlerinden biri olarak uluslar arası müsabakalarda başarılarını artırarak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Bakanlığımızın yardımlarından faydalanan tüm kulüplerimize şimdiden başarılar diliyor sporcularımıza hayırlı olsun diyoruz" dedi.
Programda sporculara hitap eden Vali Taşyapan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün amatör spor kulüplerine ve belediyelere yönelik malzeme yardımını, sporculara emek veren kulüplere tevdi etmek için bir araya geldiklerini söyledi.
Sporun hem beden hem ruhun geliştirilmesinde önemli katkısı olduğunu belirten Vali Taşyapan, “Bunu yaparken kulüplerimiz bazen malzeme sıkıntısı yaşayabilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüz onları unutmamaktadır. Bizler de elimizden geldiği kadar mahallinde bu anlamda kulüplerimize yardımcı olmaktayız. Dağıtılan malzemelerin ilimizin sporcu yetiştirmesine katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
Vali Taşyapan, kulüp temsilcileri ile sporculara da hep birlikte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına coşkuyla katılmaları çağrısı yaparak konuşmasını tamamladı.
Program sonunda Vali İbrahim Taşyapan, Van Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü'nün yanı sıra, ilçe belediyelerinin spor kulüpleri ile amatör spor kulüp temsilcilerine hayırlı olsun ve başarı dileklerinde bulundu.
Daha sonra spor kulüplere malzeme dağıtılarak program sona erdi.