İLK ve ORTAOKUL ÖĞRETMENLERİ İLE OKUL SPORLARI TOPLANTISININ İKİNCİSİ YAPILDI.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığında önceki gün Erciş’te ilki düzenlenen dün ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün konferans salonunda okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısının 2.si yapıldı.

7 KASIM 2018 / Okan SAMURCU
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Önceki gün Erciş’te ilki gerçekleştirilen dün ise Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığında Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yanı sıra ilk ve ortaokul beden eğitimi öğretmenlerine yönelik ikincisi düzenlenen okul sporları bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında 2017-2018 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirilerek, 2018-2019 döneminde ise yapılacak olan faaliyetler ve sistemde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Okul Sporları değerlendirme toplantısının slayt gösteriminden sonra açılış konuşması yapan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Okul sporları faaliyetleri ilimizde yürüttüğümüz en önemli faaliyetlerden biridir.  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak amaç ve hedeflerinin geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin olması bizleri daha çok çalışmaya sevk etmektedir. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Bu ortak çalışmanın mimarları ise siz beden eğitimi öğretmenlerisiniz.
Biraz önce arkadaşlarımız bizlerle birkaç farklı istatistikî bilgileri paylaştılar. Bu bilgilerde de görüldüğü üzere Van’ı Türkiye geneli okul sporlarında hak ettiği yere taşımak adına hep beraber sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekir.  Bizim buradaki amacımız sizlere hizmet etmek, size destek olmak ve geleceğimiz olan çocuklarımızı spor ile tanıştırmaktır.
İlimize yakışır bir tablo ve ilimizin başarı çıtasını hak ettiği seviyelere çıkarmak için yine hep birlikte büyük bir aile olarak çalışarak başaracağımıza sonuna kadar inanıyoruz.
Bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da arzu edilen oranda artması temennisinde bulunarak, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve bu başarıların yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyor, Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesinin temennisi içerisindeyiz.
Okul sporları organizasyonunda emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mesai arkadaşlarımıza, il Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve siz değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.